Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach.

Nagrody czekają :-)

 


 

"Wiosna w oczach dziecka''  - do 14.03.2018

Szkoła Podstawowa w Ligocie Małej zaprasza do udziału

w I edycji Wiosennego Konkursu Plastycznego

pod hasłem "Wiosna w oczach dziecka'' 

pod Patronatem Wójta Gminy Oleśnica 

Technika prac dowolna – wskazana pomysłowość, kolorystyka, oryginalność, samodzielność, estetyczne wykonanie pracy

 Temat pracy – indywidualna interpretacja autora

 Prace indywidualne, format pracy A4 lub A3. Nie przyjmujemy prac przestrzennych. Każda praca powinna zawierać imię i nazwisko autora, klasę, nazwę szkoły oraz imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego i  numer telefonu). Wszystko powinno być podpisane na odwrotnej stronie pracy.

TERMIN SKŁADANIA PRAC DO DNIA 14 MARCA (środa) 2018r.

Rozstrzygnięcie konkursu 21.03.2018 r. Wyniki będą podane na stronie internetowej Szkoły  Ligoty Małej. Uroczyste wręczenie nagród 23.03.2018 r. (piątek) w Szkole Podstawowej w Ligocie Małej o godz.10.00  przez  

Wójta Gminy Oleśnica p. Marcina Kasinę 

 

KONKURS NAJLEPSZY PRZEPIS NA ZDROWE SŁODYCZE Większość dzieci preferuje smak słodki. Dlatego spośród wszystkich produktów spożywczych dzieci najczęściej wybierają ciastka, ciasta, cukierki, słodkie napoje, lody. Tego rodzaju słodycze niestety bardzo często zastępują właściwe posiłki. Są również podstawą poczęstunku przygotowywanego na wszelkie dziecięce imprezy i zabawy. Problemem jest to, że dzieci zwykle niechętnie zmieniają swoje przyzwyczajenia – odnosi się to w szczególności do słodyczy. W jaki sposób zmienić ten stan rzeczy? Przede wszystkim należy zachęcać dzieci do zamiany niezdrowych słodyczy na zdrowe, czyli te przygotowane bez dodatku cukru. Należy im uświadomić, że owoce zawierają naturalny cukier, a suszone owoce mają go w sobie bardzo dużo. Warto też podsuwać dzieciom pestki dyni, słonecznika, orzechy, migdały.  Zadaniem konkursowym jest opracowanie przez uczniów przepisów na zdrowe słodycze. Dodatkowo należy wykonać rysunek przedstawiający propozycję. Rysunek należy wykonać na kartce z bloku formatu A4, a drogą głosowania przeprowadzić wybór najlepszego przepisu. Każdy uczeń może oddać tylko jeden głos. Nauczyciel ogłasza zwycięzcę w klasowym konkursie i przyznaje mu odznakę Super Kucharka/Kucharza1 (do pobrania). Zdjęcie nagrodzonej pracy należy dołączyć do raportu. Następnie wszystkie prace należy złożyć w Klasową Książkę Zdrowych Słodyczy. Ochotnicy wykonują okładkę. Książka powinna zostać zaprezentowana rodzicom na najbliższej wywiadówce oraz wyeksponowana w szkole, aby pozostali uczniowie mogli korzystać z przepisów swoich kolegów i koleżanek. 

 

Następny konkurs będzie realizowany w klasie. Proszę tylko o pomoc w wymyśleniu historyjki w domu, którą dzieci będą wykonywać w klasie.

 

KONKURS BAW SIĘ Z NAMI – OWOCAMI, WARZYWAMI! 

 

Konkursu polega na napisaniu przez dzieci zabawnej historyjki – w postaci bajki, wiersza lub komiksu – o warzywach i/lub owocach i ich przewadze nad słodyczami. Dzieci wykonują zadanie w grupach 2-3 osobowe. Prace powinny być bogato ilustrowane. Gotowe historyjki powinny być odczytane w klasie, a wybór najlepszej powinien odbyć się w drodze głosowania.  Nauczyciel ogłasza zwycięską pracę w klasowym konkursie. Zdjęcie nagrodzonej pracy należy dołączyć do raportu. Następnie wszystkie prace należy złożyć  w Klasową Księgę owocowo-warzywnych historyjek. Ochotnicy wykonują okładkę.  

 

 --------------------------

 

-GMINNY  KONKURS RECYTATORSKI - zaczkończenie na etapie szkolnym pod koniec marca 2018

pt. „ Świat roślin w wierszach”

POD PATRONTEM WÓJTA GMINY OLEŚNICA 

PANA MARCINA KASINY

 

 Uczestnicy wykonują jeden utwór: wiersz ( minimum 10 wersów )dowolnie wybrany (z wydanych drukiem)

4. Prezentacje ocenia powołane przez organizatora jury.

5. Organizator zapewnia nagrody dla laureatów, dyplomy, podziękowania dla nauczycieli.

6. Kryteria oceny:

a) interpretacja utworów

b) dobór repertuaru (wartość artystyczna utworów oraz ich dobór do możliwości wykonawczych uczestnika)

c) kultura słowa

d) ogólny wyraz artystyczny ( mile widziane rekwizyty, stroje).

 

Etap szkolny odbędzie się z końcem marca, ponieważ do 5 kwietnia muszę zgłosić reprezentanta naszej klasy do udziału w konkursie gminnym.

 

Zachęcamy dzieci do udziału w konkursach.